Niedroga zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest termin żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się w dostawach pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, trzeba zdjąć górną nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami ziemi zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Żeby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mały żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może produkować kruszywo najwyższej jakości. Również koszt tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w Polsce. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, później o drobniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Polecane strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość